Rehabilitacja

Czym się zajmujemy

Elektroterapia

Elektrolecznictwo

dziedzina fizykoterapii polegająca na diagnostyce i leczeniu objawowym schorzeń m.in. układu ruchu i neurologicznych za pomocą różnego rodzaju prądów. W leczeniu wykorzystuje się prąd stały oraz prądy impulsowe małej i średniej częstotliwości.
W czasie zabiegu w tkankach występuje rozszerzenie naczyń krwionośnych, co wpływa na odżywienie tkanek, ulegają przyspieszeniu procesy regeneracyjne, obniża się próg pobudliwości nerwów i mięśni. Elektroterapia działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo, usprawnia krążenie i pobudza regenerację stymulowanej tkanki.

Dr. Marlena Oboza

Więcej informacji

Więcej informacji

Więcej informacji

Kinezyterapia

Leczenie ruchem

. Inne określenia, to gimnastyka lecznicza lub ćwiczenia usprawniające. Stosowanie metod kinezyterapii umożliwia uzyskanie maksymalnej poprawy utraconej funkcji, ułatwia wystąpienie procesów kompensacji, zabezpiecza przed wykształceniem nieprawidłowych stereotypów ruchowych lub przywraca już utracone, przeciwdziała wtórnym zmianom w układzie kostno-stawowo-mięśniowym w postaci ograniczeń ruchu, zapobiega powikłaniom w układzie krążenia i oddychania, które mogą wynikać z długotrwałego unieruchomienia.

Leczenie zimnem

Leczenie ultradźwiękami

Masaże wodne

Naświetlania